Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zielone ściany

( ilość produktów: 33 )

Zielone ściany, nazywane również "ścianami zielonymi" lub "ścianami roślinnymi", to innowacyjne i ekologiczne elementy dekoracyjne, które łączą w sobie dekorację wnętrza z roślinnością. Składają się z roślin, które są umieszczone na specjalnych konstrukcjach, tworząc wrażenie żywej, pionowej ogrodnictwa.Zielone ściany to wyjątkowe i nowoczesne rozwiązanie dekoracyjne, które łączy estetykę z przyrodą. Są one nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także przynoszą korzyści zdrowotne i ekologiczne. To wyjątkowy sposób na wprowadzenie natury do wnętrza, szczególnie w środowisku miejskim, gdzie zieleni często brakuje.

Cena
-

Rośliny: Zielone ściany są zwykle pokryte różnymi gatunkami roślin, takimi jak paprocie, sukulenty, storczyki, filodendrony, chamedory, kaktusy i wiele innych. Wybór roślin zależy od preferencji i warunków hodowlanych.
Konstrukcja: Zielone ściany składają się z kilku komponentów. Są to zwykle panel z nośnikiem (na przykład pianką lub specjalnym tworzywem), na którym zamontowane są doniczki lub kieszenie, w których rośliny są osadzone. Całość jest umieszczana na ścianie lub innej powierzchni.
System nawadniania: Aby rośliny na zielonych ścianach mogły rosnąć, potrzebują regularnego nawadniania. Dlatego większość zielonych ścian jest wyposażona w system nawadniania, który dostarcza wodę roślinom. Może to być system kropelkowy, hydroponiczny, zbiornik wody lub inny mechanizm nawadniający.
Oświetlenie: W zależności od miejsca, w którym znajduje się zielona ściana, może być wymagane oświetlenie. Rośliny mogą potrzebować światła słonecznego lub sztucznego oświetlenia do prawidłowego wzrostu. Odpowiednie oświetlenie jest ważne, zwłaszcza w pomieszczeniach o ograniczonym dostępie do światła słonecznego.
Efekty zdrowotne: Zielone ściany nie tylko ozdabiają wnętrze, ale również wpływają na jakość powietrza. Rośliny oczyszczają powietrze z toksyn i dostarczają tlen, co ma pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie mieszkańców.
Kreatywność i dostosowanie: Zielone ściany pozwalają na kreatywne eksperymentowanie z układem roślin i tworzenie unikalnych kompozycji. Można dostosować je do konkretnej estetyki wnętrza, wybierając rośliny i kolory zgodnie z preferencjami.
Zastosowanie: Zielone ściany znajdują zastosowanie zarówno w wnętrzach, jak i na zewnątrz. Mogą być używane w mieszkaniach, biurach, hotelach, restauracjach, centrach handlowych, szkołach, szpitalach i wielu innych miejscach. Są idealne zarówno do dekoracji wewnętrznych, jak i na elewacjach budynków.
Eko-swiadomość: Zielone ściany są często uważane za ekologiczne, ponieważ przyczyniają się do zielonej urbanizacji i pomagają zrównoważyć miejskie środowisko. Rośliny absorbują CO2 i wytwarzają tlen, co jest korzystne dla środowiska.

Zaufane Opinie IdoSell
4.66 / 5.00 600 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-15
Szybko dostarczony bardzo dużo dobrej jakości. bardzo miła i szybka pomoc telefoniczna sprzedawcy.
2024-04-27
Obsługa bez zastrzeżeń . Szybka,sprawna z dobrą komunikacją. Towar szklany...dobrze i solidnie zabezpieczony. Polecam.
pixel